Bezpieczeństwo w domu jak i w firmie może przybrać rozmaite działania. Z jednej strony szczególnie w przypadku firm, prowadzi się szkolenia, z drugiej zaś można montować rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo i ułatwiające poruszane się po obiekcie. Podobnie rzecz ma się jeżeli chodzi o domy oraz mieszkania. Bardzo często ważna jest w nich między innymi przestrzeń, dlatego też często spotykanym oraz polecanym rozwiązaniem jest otwieranie drzwi oraz okien za zewnątrz pomieszczenia. Oprócz wygody ma to również swoje praktyczne zalety. Szczególnie w przypadku drzwi takie zalety wynikają główne z zajmowanej przestrzeni. Otwierając czy to drzwi balkonowe czy tarasowe na zewnątrz dosłownie otwieramy się na taką przestrzeń i nie ograniczamy miejsca wewnątrz pomieszczenia. Wówczas znacznie łatwiej i wygodniej jest przejść przez takiego rodzaju drzwi.

W wielu takich przypadkach, należy jednak uważać na ewentualne progi, które są częstym elementem takich rozwiązań. Dlatego też warto zastanowić się i wybrać nowoczesne rozwiązania bazujące na systemach, które nie posiadają takich utrudnień. Najczęściej występują w przypadku zewnętrznych wejść/wyjść budynku. Dla dorosłej oraz zdrowej osoby jest to praktycznie niezauważalna przeszkoda, którą zwyczajnie się ignoruje i do jakiej zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jednak dla pewnych grup jest to element, który sprawia często dosyć spore kłopoty. Chodzi tu między innymi o osoby starsze jak również osoby poruszające się na wózkach, posługujące się chodzikami i z innymi ograniczeniami. W ich przypadku jak i innych osób niepełnosprawnych, które często przebywają w domach tego rodzaju progi znacząco mogą ograniczyć poruszanie się zarówno po domu jak i w jego okolicy. Pozbycie się takich utrudnień, znacząco poprawia ich komfort życia takich osób. Tego typu progi są jednocześnie pewnym zagrożeniem również dla dzieci, które częściej biegnąc niż chodząc poruszają się po domu czy też bawiąc się udają się do ogrodu czy na taras.

Co ważne i ciekawe coraz więcej firm, decyduje się na tego typu rozwiązania i korzysta z nich szczególnie przy drzwiach głównych w firmach. Dzięki temu takie miejsce staje się nie tylko bardziej otwarte ale również staje się przyjazne dla osób starszych z pewnymi ograniczeniami w zakresie poruszania się po mieście i punktach usługowych, bankowych czy też gastronomicznych.